6 nagyszerű sci-fi-sorozat a Netflix ajánlásával

  • PORT

Mutatunk néhány alulértékelt projektet is.

Imádod a sci-fit? Nos, akkor nem okoz neked csalódást a Netflix, az elmúlt években ugyanis számos nagyszerű sorozat készült, amelyre azt mondhatjuk, hogy tudományos és fantasztikus is. Mutatjuk a listát. 

Testek (2023)

A brit sci-fi, amelynek Paul Tomalin az alkotója. A főbb szerepekben olyan színészek láthatók, mint Jacob Fortune-Lloyd, Shira Haas, Amaka Okafor, Kyle Soller és Greta Scacchi. A sorozatot imádták a nézők, ám sajnos ennek ellenére sem erősítették meg azóta sem, hogy valaha elkészül-e belőle a 2. évad.

A sztori egy holttest megjelenésével kezdődik a londoni Longharvest Lane-en. Ez az esemény négy különböző évben – 1890, 1941, 2023 és 2053 – ugyanazon a helyszínen történik, és négy különböző nyomozáshoz vezet, amelyek végül messzemenő következményekkel összekapcsolódnak egymással.

A nyolcrészes miniszériában a legérdekesebb, hogy még 2053-ba is elkalauzolnak minket a készítők. A korábbi kritikánkban azonban kiemeltük, hogy a Testek elképzelése szerint az emberek rettenetes bilifrizurát viselnek ebben az időszakban. 

A gyilkos eső (2018)

Jöjjön egy izgalmas dán-amerikai sorozat is! A történet szerint hat évvel azután, hogy egy vírus kiirtja Skandinávia nagy részét, két testvér csatlakozik egy fiatalokból álló túlélőcsoporthoz, akik biztonságot és válaszokat keresnek.

A főszereplő színészek nálunk kevésbé ismertek, de Lucas Lynggaard Tønnesen és Alba August Skandináviában igen népszerű. Emellett pedig főszerepet játszik benne Mikkel Boe Følsgaard is, aki A gesztenyeemberből sokaknak ismerős lehet.

Ha az amerikai és a brit szériák helyett egy kicsit más stílusra és hangulatra vágysz, akkor A gyilkos esőt ne hagyd ki. Plusz már azért se, mert jó pár aktuális és valóban veszélyt jelentő problémát bemutatnak az alkotók.

Black Mirror  (Fekete tükör )(2011)

Áprilisban debütált a Black Mirror hetedik évada a Netflixen. A világhírű antológiasorozat népszerűsége töretlen, ám ez annak is köszönhető, hogy mindig tudnak újat mutatni a technológia árnyoldalaival kapcsolatban.

Azt tudtad, hogy jó pár dolgot már meg is jósolt a széria előre? Ha ide kattintasz, akkor elolvashatod a korábbi cikkünket, amelyben összeszedtük a legfontosabbakat. 

Charlie Brooker sorozatában a szereplők mindig cserélődnek, ám most az új évad esetében megjelent egy olyan rész, ami  a már-már klasszikusnak számító 4. évad nyitóepizódjának, az USS Callisternek a folytatása.

Ott a történetben a központi karakter, Robert Daly (Jesse Plemons), a visszahúzódó programozó, akinek a munkahelyén nem ismerik el tehetségét a kollégái. Egy általa létrehozott online videójátékban éli ki a frusztrációját, ahol megalkotja munkatársait, mint szereplőket a DNS-ük alapján. Ő a fiktív legénység élén áll kapitányként: a dühös férfi kegyetlenül megbünteti azt, aki nem engedelmeskedik neki. Az új munkatársnője, Nanette Cole is bekerül a játékba, aki a többi klónnal együtt lázadást szervez Daly ellen.

Az Esernyő Akadémia (2019)

Steve Blackman alkotta meg a négy évadon át futó sci-fi-szériát, amelyben Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan és Aidan Gallagher látható a főszerepben. 

Ha szereted a családi sztorikat, akkor Az Esernyő Akadémia nem fog csalódást okozni. Apjuk halála újra összehozza a rendkívüli képességű, elhidegült testvéreket, döbbenetes családi titkokat fedeznek fel – és az egész emberiséget fenyegető veszélyt.

A széria nem mellesleg az elmúlt évek egyik legjobb képregényadaptációja. 

Sötétség (2017)

A világszerte ismertté vált német sorozatot sem hagyhatjuk le a listáról. A Sötétség kiváló arra, hogy megmozgassa a nézők elméjét, de akár össze is tudja zavarni azt. Ha a befejezés után sem érted teljesen, akkor ne aggódj, ezzel még nagyon sokan vannak így.

A sztori úgy kezdődik, hogy egy gyermek eltűnik, és négy család indul a kétségbeesett kutatására, miközben egy három generációt érintő elképesztő rejtélyre derítenek fényt.

A Sötétségben főszerepet játszik Louis Hofmann, Lisa Vicari, Oliver Masucci és Andreas Pietschmann.

A két alkotó, Baran bo Odar és Jantje Friese néhány éve egy másik szériát is csinált együtt, ami az 1899 címet kapta, de a streamingszolgáltató mindössze egy évad után elkaszálta. Bár a sztori ott is izgalmas volt, valahogy mégsem sikerült a készítőknek azt a hatást elérniük, amit a Sötétséggel igen, hiszen máig beszélnek róla az emberek. 

A 3-test-probléma (2024)

Rémlik a cselekménye a tavaly megjelent népszerű szériának? Egy fiatal nő végzetes döntést hoz az 1960-as évek Kínájában, amely teret és időt átszelve komoly következményekkel jár napjainkban egy csapat briliáns tudósra nézve. Öt egykori kolléga újra összeáll, hogy szembenézzen az emberiség történetének legsúlyosabb fenyegetésével, miközben a természet törvényei a szemük előtt nyernek új értelmet.

A főbb szerepekben Jovan Adepo, Liam Cunningham, Eiza González, Jess Hong és Benedict Wong látható. A 3-test-problémát David Benioff és D. B. Weiss alkotta meg Liu Ce-hszin író regénye alapján.

Kapcsolódó!

Magyarországon forog A 3-test-probléma új évadja

A Netflix népszerű sci-fi-sorozatának második és harmadik évadját is hazánkban készítik.

Tovább

A jó hír pedig, hogy a sorozatból kapásból berendeltek még két évadot, úgyhogy a rajongók a tervek szerint 2026-ban megkaphatják az újabb részeket. A második évadot már Magyarországon forgatják, így a szerencsések összefuthatnak a széria sztárjaival.

Forrás: Movieweb

OSZAR »
OSZAR »