5 alulértékelt Netflix-sorozat

  • PORT

Egy nő, aki hülye kérdéseket tesz fel, egy kosztümös klasszikus új verziója, a megunhatatlan Sissi és az isteni Jeff Goldblum.

Ha néha úgy érezzük, hogy „már megint nincs mit nézni a Netflixen”, az sokszor csak azért van, mert olyan rengeteg tartalom kerül fel hétről hétre a streamingoldalra, hogy komplett sorozatok maradnak radar alatt a nagy zajban. Ezen próbálunk segíteni!

Philomena Cunk szerint az élet értelme (2025)

Forrás: Netflix

 

Te is háborodtál már fel azon, hogy egy-egy riporter mekkora hülyeséget kérdez, vagy hogy a riportalany milyen baromságot válaszol? Vagy egyáltalán nem válaszol rendesen, de akkor meg minek ül ott?! Az angol komikus, színész és író, Diane Morgan által életre keltett karakter, Philomena Cunk pont ezeket az interjúkat karikírozza, miközben valódi szakértőket szorít sarokba hülye kérdésekkel – ezúttal egy különkiadásban, az élet értelmét keresve.

A sorozatot Takács Katalin színésznő is méltatta a Porton:

„Morgannek csodálatosan áll ez a szerep, nagyon finoman játszik, zseniális, ahogy a kérdései billegnek az álhírek és a valóság között. Szerepe szerint teljes tévhitben él, a Wikipédiáról, közösségi médiából, pletykákból és összeesküvés-elméletekből tájékozódik. Valódi tudósokkal, egyetemi tanárokkal, szakértőkkel készít interjúkat, akik nyilván tudják, hogy nem egy vérkomoly műsorba hívták őket, de a döbbent arcukon is látszik: fogalmuk sem volt, milyen baromságokat kérdez majd tőlük Cunk – halál komoly fejjel. De egyik professzor sem ugrik fel, és távozik interjú közben, hanem próbál lavírozni – ki-ki a maga vérmérséklete szerint.”


Kaos (2024)

A Kaos alulértékeltebb már nem is lehetne, hiszen a Netflix vezetősége értékelte úgy, hogy köszönik, de nem kérnek a második évadból. A rajongók a sok vegyes kritika ellenére petíciót indítottak a sorozat megmentéséért, de egyelőre nincs róla hír, hogy meghatotta volna a döntéshozókat a kezdeményezés.

 A sztori szerint amikor az Olümposzon eluralkodik a káosz, a mindenható Zeuszon (Jeff Goldblum) pedig elhatalmasodik a paranoia, három halandónak kell a kezébe vennie az emberiség jövőjét. A csavar a történetben, hogy mindez a jelenben játszódik, a XIV. Lajos korabeli kastélyban élő Zeusz Balenciaga cipőt hord, a szereplők mobiltelefont használnak, Orpheusz egy rocksztár és így tovább.

A Port kritikusa szerint

a széria csak félsikert arat. Goldblum viszont remek ripacs.

 

1899 (2022)

A Dark (Sötétség) alkotói, Baran bo Odar és Jantje Friese egy hasonlóan csavaros új sorozattal próbálták megismételni a sikert, de a Kaoshoz hasonlóan a Netflix kaszája itt is gyorsan lesújtott.

Az  1899 egy New York felé tartó óceánjáró hajón játszódik, amelyen bevándorlók utaznak a jobb élet reményében, ehelyett azonban inkább egy sor rejtélyes és hátborzongató eseménnyel szembesülnek. A 8 epizódból álló széria 2022. november közepén debütált a Netflixen, és a Darkkal szemben nem bűvölte el annyira a rajongókat, így már soha nem tudjuk meg, hová futott volna ki a háromévadosra tervezett széria sztorija.


Dekameron (2024)

A Netflix egyik legmeglepőbb tavalyi bemutatója Boccaccio klasszikusának, a Dekameronnak a sorozatfeldolgozása volt. Az eredeti regény, illetve a Pasolini-féle verzió keményvonalas rajongóit valószínűleg nem vette meg kilóra Kathleen Jordan és Megan King Kelly feldolgozása. Azonban ha hajlandóak vagyunk nyitott szívvel élvezni azt a nem túl gagyi felállást, hogy korunk legjobb komikusait zárják össze egy pestis sújtotta vidéken, megtaláljuk a számításainkat a szériában. 

Tony Hale és Zosia Mamet ismét bebizonyítja, hogy egyszerűen nem tud nem vicces lenni, de az óriási szereplőgárda mindegyik tagjának akad legalább egy-egy remek pillanata. Nem érdemes hát megvárni, amíg a Dekameront a Netflix automatikus lejátszója tukmálja ránk.


A császárné (2022)

Sissi történetét nem lehet megunni, talán mert ma is könnyen lehet azonosulni a helyzetével. Szabad szellemiségként, hatalmaskodó rokonok által körülvett, boldogtalan feleségként, nőként és anyaként lehetetlen normáknak kellett megfelelnie, míg végül idejekorán meghalt - lényegében ő Diana hercegnő 19. századi Habsburg változata. A Netflix sorozata Sisi és Ferenc József császár (Philip Froissant) házasságának első napjait mutatja be. Ami tündérmeseként kezdődik, hamar rémálommá válik, ahogy Sisi rádöbben, mibe keveredett, amikor hozzáment a szőke herceghez.

Via: Slashfilm

OSZAR »
OSZAR »